Σπουδαίες διακρίσεις αθλητών ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ από την Ορεστιάδα

Συντάκτης Νewsroom 15 Μαρτίου, 2011 11:24

Αθλητές ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Ορεστιάδα

Στις 13 Μαρτίου 2011, διεξήχθη Διεθνές πρωτάθλημα ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ, στη Δράμα στο Κλειστό Γυμναστήριο Δράμας.

Το ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ και οι Αθλητές του, για άλλη μια φορά κατέκτησαν μετάλλια, τιμώντας την πόλη μας και όχι μόνο αλλά και ολόκληρο το Νομό μας, αφού πραγματοποίησαν καταπληκτικούς αγώνες, δίνοντας υποσχέσεις στον προπονητή και δάσκαλο μας κο ΣΤΕΡΓΑΤΟ ΣΑΡΑΝΤΗ, για αντίστοιχες επιτυχίες και στα επόμενα Πανελλήνια Πρωταθλήματα που θα πραγματοποιηθούν το 2011.

Οι αθλητές μας είναι:

1.      ΚΥΡΚΟΥΣΗΣ ΧΡΉΣΤΟΣ, στην κατηγορία παίδων, – 22 κιλών.

2.      ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑΚΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ, στην κατηγορία πανπαίδων, – 22 κιλών.

3.      ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ, στην κατηγορία πανπαίδων, – 32 κιλών.

Το Δ.Σ. του Συλλόγου συγχαίρει τους παραπάνω  αθλητές μας,  τον  Δάσκαλο

κο Στεργάτο Σαράντη, για τις μεγάλες επιτυχίες τους.

Στις 13 Μαρτίου 2011, διεξήχθη Διεθνές πρωτάθλημα ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ, στα Γιαννιτσά στο Κλειστό Γυμναστήριο Παλαιού Μυλότοπου δήμου Πέλλας.

1.      ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ, κατέκτησε την 1η θέση, Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία παίδων, -45 κιλών, αφού πραγματοποίησε εξαιρετικούς αγώνες.

2.      ΦΑΥΓΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, κατέκτησε την 2η θέση, Αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία παίδων των -49 κιλών, αφού πραγματοποίησε εξαιρετικούς αγώνες.

3.  ΛΟΥΚΑ ΕΛΕΝΑ, κατέκτησε την 2η θέση, Αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία     κορασίδων των -46 κιλών, αφού πραγματοποίησε εξαιρετικούς αγώνες.

4.      ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ, κατέκτησε την 3η θέση, Χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία κορασίδων.

5.      ΚΑΡΑΦΥΛΛΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ, κατέκτησε την 1η θέση, Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία κορασίδων, -35 κιλών.

6.      ΠΙΠΟΓΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ, κατέκτησε την 1η θέση, Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία κορασίδων, -35 κιλών.

7.      ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗΣ ΦΩΤΙΟΣ, κατέκτησε την 1η θέση, Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία πανπαίδων, -22 κιλών.

8.      ΚΑΡΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ, κατέκτησε την 1η θέση, Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία πανπαίδων, -22 κιλών.

9.      ΛΟΥΚΑΣ ΦΙΛΛΙΠΑΣ, κατέκτησε την 1η θέση, Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία πανπαίδων, -22 κιλών.

10.    ΑΝΑΝΙΑΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ, κατέκτησε την 1η θέση, Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία ανδρών, -58 κιλών.