“Παιχνιδάκι” για τον ΑΟΟ ο αγώνας με τον αδύναμο Πιερικό

Συντάκτης Νewsroom 16 Φεβρουαρίου, 2013 23:03

Σε ένα από τα πιο γρήγορα παιχνίδια των τελευταίων ετών ο Αθλητικός Όμιλος Ορεστιάδας εμφανώς πολύ καλύτερος των φιλοξενούμενων κατάφερε πολύ εύκολα να πάρει το τρίποντο με 3-0 σετ σε έναν αγώνα που διήρκησε μόλις 55’ λεπτά.

Σε ένα παιχνίδι που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας η ομάδα του Παναγιώτη Τσιακμάκη επηρεάστηκε από τον κακό αντίπαλο και δεν μπόρεσε να αποδώσει όπως θα ήθελε ο κόσμος του.

Το πρώτο σετ ήρθε αρκετά εύκολα με το αρχικό 19-9 να συνδυάζεται με το τελικό 25-10 και να κάνει το 1-0 για τους πράσινους.

Στο δεύτερο σετ οι πράσινοι συνέχισαν την πολύ καλή επίθεση και εκμεταλλευόμενοι των λαθών του Πιερικού κατάφεραν μετά το αρχικό 18-9 να πάρουν και το δεύτερο σετ με 22-11.

Στο τρίτο και τελευταίο όπως εξελίχθηκε σετ οι πράσινοι συνέχισαν το παιχνίδι τους και έκλεισαν το σετ με ευκολία στο 25-10.

Α.Ο.Ορεστιάδας(Τσιακμάκης): Καψαλιάρης, Κεμανετζής, Κουλαξίδης, Λαχτάρας, Αρχοντίδης, Γραμματικόπουλος, Κωνσταντινίδης(Λ),Κοφίδης, Τουκτούκας, Νένογλου

Στο γυμναστήριο βρέθηκε και αποστολή της κατασκήνωσης πίτσας κάμπ μεγάλου χοριγού του Αθλητικού Ομίλου Ορεστιάδας.

A.O.Oρεστιάδας – Σ.Φ.Κ Πιερικός 3-0(25-10, 25-11, 25-10)

πηγή :  aoo.gr