Νίκη 3-1 για την Αλεξανδρούπολη FC επί της Α.Ε.Δ με ανατροπή

Συντάκτης Σοφιανός Κανταρίδης 28 Απριλίου, 2021 18:27

Νίκη 3-1 για την Αλεξανδρούπολη FC επί της Α.Ε.Δ  με ανατροπή

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πολύ διαφορετικό καθώς είχε πολλές φάσεις, ανατροπές στο σκορ και τέσσερα γκολ.
Μέσα σε πέντε λεπτά η ομάδα της Αλεξανδρούπολης ανέτρεψε το εις βάρος της 0-1 και βγήκε νικήτρια από το ντέρμπι του νομού.

20′ Σημαντική απόκρουση του Κυριακίδη σε σουτ του Ρουμπιέ μέσα από την περιοχή.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου
Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με ελάχιστες σημαντικές φάσεις. Οι δύο ομάδες αναλώθηκαν κυρίως στο να καταστρέψουν το παιχνίδι η μία της άλλης.
ΓΚΟΛ 56′ Κούρσα από τα δεξιά από τον Βαγγελωβ , ο οποίος κάνει σέντρα και βρίσκει στην κίνηση τον Παπούδη που στέλνει την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το 0-1.
ΓΚΟΛ 67′ Γυριστό σουτ του Τρανόπουλου μέσα από την περιοχή και 1-1.
ΓΚΟΛ 72′ Φοβέρό σουτ από τον Κομεσίδη που κοντρόλαρε την μπάλα με το στήθος και σούταρε στην κίνηση στελνοντας την μπάλα στο παραθυράκι του Κυριακίδη γράφοντας το 2-1 και ολοκληρώνοντας την ανατροπή για την ομάδα της Αλεξανδρούπολης.
ΓΚΟΛ 91′ Πλασέ του Παπάζογλου μέσα από την περιοχή και 3-1.