Επιτυχία Αθλητών από την Ορεστιάδα σε αγώνες Tae Kwon Do στην Χρυσούπολη

Συντάκτης Νewsroom 19 Οκτωβρίου, 2010 09:51

Δελτίο Τύπου

Στις 17 Οκτωβρίου 2010, διεξήχθησαν Ανοιχτοί Διασυλλογικοί Αγώνες ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ, Πανελλήνιας συμμετοχής, στη Χρυσούπολη. Το ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ και οι Αθλητές του, για άλλη μια φορά κατέκτησαν μετάλλια, τιμώντας την πόλη μας, αφού πραγματοποίησαν καταπληκτικούς αγώνες, δίνοντας υποσχέσεις στον προπονητή και δάσκαλο μας κο ΣΤΕΡΓΑΤΟ ΣΑΡΑΝΤΗ, για αντίστοιχες επιτυχίες και στα επόμενα Πανελλήνια Πρωταθλήματα που θα πραγματοποιηθούν το 2011.

Οι αθλητές μας είναι:

1.      ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ, κατέκτησε την 1η θέση, Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία παίδων, -45 κιλών, αφού πραγματοποίησε εξαιρετικούς αγώνες.

2.      ΦΑΥΓΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, κατέκτησε την 1η θέση, Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία παίδων, -49 κιλών, αφού πραγματοποίησε εξαιρετικούς αγώνες.

Το Δ.Σ. του Συλλόγου συγχαίρει τους παραπάνω αθλητές μας, τον Δάσκαλο κο Στεργάτο Σαράντη, για τις μεγάλες επιτυχίες τους.