Α.Σ. Πύργος-Δόξα Στέρνας 1-3

Συντάκτης Νewsroom 3 Νοεμβρίου, 2013 21:26

Την Στέρνα υποδέχθηκε σήμερα στο γήπεδο του ο Πύργος στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του 4ου Ομίλου της Β΄Κατηγορίας πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της Ε.Π.Σ. Έβρου.Νικήτρια του αγώνα αναδείχθηκε η Δόξα Στέρνας με τελικό σκορ 1-3

Αναλυτικά η εξέλιξη του αγώνα:

2’Σούτ του Μελίδη από την περιοχή αποκρούει ο Ναζαρίδης η μπάλα στον Κουσουλό που απο πλεονεκτική θεση αστοχεί
10’Σουτ του Καβουρούδη από μακρινή απόσταση και άουτ
12’Ωραία είσοδος του Βούλγαρη από δεξιά αλλά αντί να επιλέξει τους δύο αμαρκάριστους συμπαίκτες του εκτελεί πάνω στον Ναζαρίδη
13’Μετά από απευθείας εκτέλεση -φάουλ- του Πασχαλίδη ο Ρέκας πιάνει την κεφαλιά διώχνει εντυπωσιακά ο Ναζαρίδης
14’Ωραίο Μακρινό του Κουσουλού ,με υπερένταση αποκρούει ο Ναζαρίδης
15’Σουτ του Καβουρούδη μετά απο προσωπική ενέργεια η μπάλα λίγο δεξιά απο την εστία του Κυππαρισούδη
22’Μετά από 1-2 του Γιαντσίν με τον Μαύρο ο πρώτος πιάνει ένα τεχνικό πλασέ όμως η μπάλα δεν του κάνει το χατίρι και παιρνά ελάχιστα δεξιά από το τέρμα του Κυππαρισούδη
38’ΓΚΟΛ! Ο Μελίδης παίρνει το “ριμπάουντ” μετά από λάθος του Ναζαρίδη και σκοράρει
46’Τετ-α-τετ του Ρέκα βγαίνει και αποκρούει ο Ναζαρίδης
49’Ανατροπή του Τσιγκούνη μέσα στην περιοχή του Πύργου,παίζεται λέει ο διαιτητής
55’ΓΚΟΛ! Ένα ακόμη λάθος του Πύργου εκμεταλλεύονται οι Παίκτες της Στέρνας.Γκολ από τον Ρέκα
57’Ωραίο Σουτ του Ηλιόπουλου έξω δεξιά από την περιοχή, διώχνει ο Κυππαρισούδης
58’ΓΚΟΛ! 1-2 πέναλτι μετά από χέρι μέσα στην περιοχή της Στέρνας,αποκρούει αρχικά ο Κυππαρισούδης αλλά με δεύτερη προσπάθεια σκοράρι ο Γιαλτσίν
80′ Έξοχη κίνηση του Βούλγαρη ,αδειάζει δύο αμυντικούς σέντρα στον Μελίδη ο οποίος από πλάγια δεν καταφέρνει να νικήσει τον Ναζαρίδη
87ΓΚΟΛ!Μετά από βολέ του Κυππαρισούδη ο Βούλγαρης διεκδικεί και κερδίζει την μπάλα και με εξαιρετικό τελείωμα με “λόμπα” κερδίζει τον Ναζαρίδη με 1-3 που ήταν και το τελικό σκορ

Ρεπορτάζ: Μηλίκας Δημήτρης