Ανασκόπησης της 3ης Αγωνιστικής του 3ου Πρωταθλήματος SOCCER PARK 8×8 allVSall

Συντάκτης Νewsroom 2 Νοεμβρίου, 2013 00:27

Basic CMYK
“Ανώμαλη προσγείωση για τις Nυχτερίδες”
Νυχτερίδες-Auto gas 4-6
Σε ένα ματς πoυ οι νυχτερίδες είχαν μέτρια απόδοση κακή κυκλοφορία και γκρίνια παρ’ όλα αυτά καταφέραν να προηγηθούν στο σκορ με 1-0 και να βγαλουν το ημίχρονο ισόπαλο σε 2-2. Στο δεύτερο μερος οι auto gas ανέβασαν την απόδοση τους και με έξυπνες αντεπιθέσεις προηγήθηκαν με 5-2 και τελικά πήραν τη νίκη με 6-4

“Πρώτος βαθμός για τους Πανθηρές”
Real Panther-Κουρείον Μετζιδιές 3-3
Σε ένα δυνατό παιχνίδι με ένταση και πάθος οι πάνθηρες προηγήθηκαν με σκορ 2-1στο ημίχρονο και κλείστηκαν στο δεύτερο μέρος κάνοντας κυρίως άμυνα με αποτέλεσμα τα ψαλίδια του Μέτζι να ανεβάσουν την απόδοση τους και να ανατρέψουν το σκορ σε 2-3.Αντέδρασαν στο τέλος οι πάνθηρες και έφτασαν στην ισοφάριση. Με καλές άμυνες κατάφεραν να πάρουν τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας.

“Τρίτος εφιάλτης για το Dream”
Dream-Forum 4-8
Tρίτη συνεχόμενη ήττα για την ομάδα του Dream που πραγματοποίησε μια μέτρια εμφανίση κυρίως στο δεύτερο μέρος αφού στο πρώτο άνοιξε το σκορ και προηγήθηκε με 3-2 στο ημίχρονο.Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Περικλή Γακίδη έβαλε τη μπάλα κάτω και χτύπησε σαν kamikazi στην αντεπίθεση ανατρέποντας το σκορ και φτάνοντας τελικά στη νίκη με 4-8

“Έπιασε Κορυφή”

FairPlay F.C-Γυμναστές 3-1

Στην τρίτη νίκη έφτασε η ομάδα του FairPlay F.C πραγματοποιώντας μία πολύ καλή εμφάνιση απέναντι στους έμπειρους Γυμναστές.Από την αρχή του παιχνιδιού η ομάδα του Fair επέβαλε το ρυθμό της με καλή κυκλοφορία δημιούργησε ευκαιρίες ώσπου έφτασε τελικά στο γκολ και προηγήθηκε στο ημίχρονο με σκορ 1-0 Ανεβάζοντας και άλλο την απόδοση στο δεύτερο έφτασε στο 2-0 για να μειώσουν οι γυμναστές σε 2-1 και να πιέσουν για περίπου 10 λεπτά ώσπου ήρθε και το τρίτο γκολ από την ομάδα του fair το οποιο σφραγισε τελικά την τρίτη συνεχόμενη νίκη. Τελικό 3-1 και κορυφή στη βαθμολογία για το fair!