Ανασκόπησης της 2ης Αγωνιστικής του 3ου Πρωταθλήματος SOCCER PARK 8×8 allVSall

Συντάκτης Νewsroom 26 Οκτωβρίου, 2013 11:44

Basic CMYK

Drink Team – Auto Gas 1-3
Τρίποντο με Γκάζια

Στην πρώτη του Νίκη έφτασαν οι Auto Gas Διαμαντής στην 2η Αγωνιστική του πρωταθλήματα AllvsAll μετά από ένα πλούσιο παιχνίδι σε φάσεις και θέαμα.Στο πρώτο ημίχρονο οι Auto Gas εμφανίστηκαν πιο αποφασιστικοί και προηγήθηκαν νωρίς με σκόρ 3-0 όπου ήταν και το σκόρ του ημιχρόνου.Στο δεύτερο μέρος η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε αφού οι Drink Team πίεσαν σε όλο το γήπεδο δημιούργησαν φάσεις και έχασαν ευκαιρίες,ώσπου έφτασαν τελικά στο γκόλ το οποίο δεν ήταν αρκετό για να ανατρέψει την κατάσταση.

Fair Play FC-Cafe Bar Dream 5-2
Κακό όνειρο για τους Dream

Στη δεύτερη νίκη έφτασε η ομάδα του Fair Play FC που δείχνει να υπερασπίζεται τον περσινό της τίτλο στο φετινό πρωτάθλημα.Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0 κατάφερε με ψυχραιμία και υπομονή να φτάσει στην ισοφάριση πριν το ημίχρονο και να προηγηθεί στο δεύτερο μέρος με 3-1.Μείωσαν σε 3-2 οι Dream (με γκολ όνειρο του Καβουρούδη) χωρίς να είναι αρκετό αφού αμέσως μετά μίλησαν τα “βαριά χαρτιά”του Fair Play:Μπαντούνας Άκης και Τέο Μπαλάσκας με 2 γκολ ποίημα σφράγισαν την νίκη με τελικό σκορ 5-2

Νυχτερίδες-Κουρείον Μετζιδιές 6-2
Ακούρευτες παρέμειναν οι νυχτερίδες

Σε ένα ματς με πολύ τρέξιμο οι νυχτερίδες επέβαλαν από την αρχή του αγώνα τον ρυθμό τους και προηγήθηκαν με σκορ ημιχρόνου 3-1 και 4-1 στις αρχές του δεύτερου μέρους,όταν τα “ψαλίδια του μετζι¨αντέδρασαν και μείωσαν σε 4-2 χωρίς να έχουν συνέχεια.5-2 και 6-2 στο φινάλε για τις νυχτερίδες που έφτασαν στη δεύτερη νίκη τους και φιγουράρουν σαν φαβορί στο φετινό πρωτάθλημα.

Γυμναστές-Κανονιέρηδες 2-9
Γκέλα των Γυμναστών με 9 Κανονιές

Στη δεύτερη νίκη έφτασαν οι Κανονιέρηδες που δείχνουν σημάδια ομάδας έκπληξης του πρωταθλήματος ,προηγήθηκαν των έμπειρων γυμναστών με 3-1 στο ημίχρονο και έκαναν περίπατο στο δεύτερο μέρος με το σκορ να πέρνει διαστάσεις σε 9-2.Οι γυμναστές που εμφανίστηκαν με πολλές ελλείψεις στην 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος προβλημάτισαν αρνητικά με την απόδοση τους και γεύτηκαν την πρώτη τους ήττα.