Με νίκη ξεκίνησε η ομάδα βόλει του Α.Ο.Ορεστιάδας τον 2o γύρο στην Β΄ Εθνική
Με νίκη ξεκίνησε η ομάδα βόλει του Α.Ο.Ορεστιάδας τον 2o γύρο στην Β΄ Εθνική και παρέμεινε πρώτη, επικρατώντας της ΓΕΑ στην Αλεξανδρούπολη με 3-0 σετ (18-25, 25-27, 20-25). Από τον Α.Ο.Ορεστιάδας έπαιξαν οι Κεμανετζής , Γραμματικόπουλος, Αρχοντίδης, Καρδαμανίδης, Χουσίδης, Καψαλιάρης, Κοκολάκης, Δούλιας.
Το επόμενο ραντεβού το Σάββατο 12 Φεβ 2011 19:00 στο Νέο Κλειστό Γήπεδο Ορεστιάδας, στο ντέρμπι ανόδου με την δεύτερη στη Βαθμολογία Ελπίδα Αμπελοκήπων.