Εκδήλωση του Σύλλογος Ελληνογαλλικής Φιλίας
Με αφορμή τη Διεθνή Ημέρα Γαλλοφωνίας και σε συνεργασία με τον Δήμο Αλεξανδρούπολης, ο Σύλλογος Ελληνογαλλικής Φιλίας «Το Σπίτι της Αντουανέττας» σας προσκαλεί το Σάββατο 20 Μαρτίου και ώρα 8.00 μ.μ., στο Δημοτικό Θέατρο Αλεξ/πολης, σε μια παράσταση με χορό, κωμικά σκετς και μαύρο θέατρο από τον ερασιτεχνικό θίασο “DELIRE FARGEOIS” της πόλης FARGES της Γαλλίας.
Η βραδιά έχει φιλανθρωπικό χαρακτήρα. Ο Σύλλογος Ελληνογαλλικής Φιλίας συμμετέχει στην έκκληση αλληλεγγύης του Γαλλικού Προξενείου και του Γαλλικού Ινστιτούτου Θεσσαλονίκης προκειμένου να ξαναχτιστεί το σχολείο Alcibiade-Pommayrac που γκρεμίστηκε από το σεισμό στην πολύπαθη Αϊτή.
Είσοδος: 5 ευρώ
![](https://www.radioevros.gr/wp-content/uploads/2021/07/1625720897-de6c87c5095682e8134fa5d76f09e91b-600x74.jpg)